Fick nojan och bokade ytterligare en biljett på tisdagseftermiddagen med Norwegian air som skulle lyfta tidigt på onsdagsmorgonen. Vid lunch stod kärran fortfarande på Arlanda.
Det var en jobbig eftermiddag i Alcudia tills SMS:et från min fru talade om att planet hade lyft mot Palma airport. Snabbt jagade Jag och John tag på en taxi och drog.
Flygresan hem gick bra och jag är äntligen åter i Sverige. Nu återstår 40 mil i bil, men jag längtar så jäkla mycket efter min familj att det känns som en barnlek!
Hoppas att det går bra för Thomas och Mattias som valde att stanna kvar. Hör av er om jag kan hjälpa till med något.
Skönt Jocke, även om jag sett fram emot en snabb bira med dig på mallis. I morgon hoppas jag komma iväg i vart fall.
Välkommen hem!
Med gipsad hand måste det kännas extra surt att vara kvar längre än beräknat och det måste kännas skönt för din familj att få hem dig.